ההיסטוריה של השיווק הדיגיטלי. 🔍 מתי הכל התחיל?

מתי התחיל השיווק הדיגיטלי | דאדא שיווק דיגיטלי - אורית רוכמן

השיווק הדיגיטלי כבר איתנו מזה זמן מה, מעורר ומייצר תעשיות חדשות, מרענן ומשבש תעשיות קיימות. מעניין לעצור רגע ולראות מתי הכל התחיל ואיך זה היה נראה ... 

1994-2000 צעדים ראשונים בשיווק דיגיטלי

הכל התחיל ב 1994! הולדת הדיגיטל בדמותה של מודעת הבנאר הראשונה שעלתה וקיבלה את הקליק הראשון! ה CTR היה 78%, נתון שלא ניתן למצוא בימינו... 

2001-2009 גידול והתרחבות

בתקופה זו הופיעה בועת הדוט קום שהביאה את האינטרנט לחדשות ולמודעות הציבור הרחב בכל העולם. גוגל השיעקה את מערכת הפרסומות שלה גוגל אדוורדס והתחילה להציג פרסומות במנוע החיפוש.  
כשגוגל השיקה את מערכת הפרסומות שלה היא יצרה את האפשרות לעסקים להגדיל את החשיפה שלהם באופן יחסית קל זול ומהיר לעומת האפשרות האחרות (שלטי חוצות פרסומות רדיו וטלויזיה...) 

2010-2014 סטנדרטיזציה

ב 2001 עלה לרשת הבלוג הראשון בנושא אימהות ועד 2010 התעשיה כבר היו מליונים כאלו. וורדפרס (פלטפורמה לבניית בלוגים) עלתה ב 2003, פייסבוק ב 2004, יוטיוב ב 2005 וטוויטר ב 2006 וב 2007 הופיעה מערכת המודעות של פייסבוק יחד עם האיפון הראשון. שיצר לנו מדיה חדשה לחלוטין - מובייל! 
ב 2009 גוגל השיקה את ציון האיכות למודעות, מדד שאומר שהמודעות צריכות להתאים לגולש ולא תלויות אך ורק בתקציב. המדד הזה יצר שיבוש גדול בתעשיה ומפרסמים רבים התחילו להתמודד עם אתגר החשיפות בתוצאה ראשונה ונאלצו לעבוד בצורה יותר מקיפה על הנראות הדיגיטלית שלהם ועל מה שמגישים לגולשים המתעניינים. 

2015-2019 התייצבות 

גוגל החלה לאפשר לפרסומות להופיע בגימייל

פייסבוק שעד לאותו זמן אפשרה לכל התעשיות לקבל חשיפה בפלטפורמה החלה לסגור עמודים ואפליקציות של עסקי ההיכרויות, הנשקים ועוד. 

סטנדרטיסציה הגיעה לפייסבוק וגוגל ובשלב הזה הן הפכו שתי החברות היחידות ששולטות בשוק הפרסום. המחירים עלו משמעותית וברקע אמזון הצליחה בשקט להשתלט על רוב שוק האיקומרס. 

פייסבוק וגוגל שולטות ב 84% מהוצאות הפרסום הממומן בדיגיטל. אמזון שולטת בכ 49% משוק הפרסום הממומן בתחום האיקומרס. 

מי שחושב הסקנדלים של הפרטיות אולי פוגעים בהם טועה. המחירים רק עולים. המחירים של פייסבוק מאז 2016 עלו ב 29%! 

עסקם חדשים כמו סטארטאפים שמצליחים לגייס נאלצים להשקיע 40% מכספי הגיוס שלהם בפרסומות של גוגל פייסבוק ואמזון והמחיר לרכישת לקוחות / משתמשים רק עולה 

2019 והלאה - חדשנות 

ב 2019 על פי כל התחזיות עלות ההוצאה על פרסום דיגיטלי בארהב יעקוף בפעם הראשונה אתה הפרסום באופליין. השיוקו הדיגיטלי הוא משבש גדול בעולם השיווק. 

ב 2019 כולם כבר מבינים מה קורה. אם לא מחדשים נישארים מאחור. אם לא משקיעים נשארים מאחור אם לא לוקחים סיכונים נשארים מאחור. אפשר להתקדם רק בתנועה ולאמץ את החידושים ולהתאים את שיטות השיווק לנוכחי. 

READ MORE

השאירו תגובה

שם .
.
תגובה .