7 סיבות למה כדאי לכם לייצר אסטרטגיה דיגיטלית

7 סיבות למה כדאי לכם לייצר אסטרטגיה דיגיטלית

אסטרטגיית שיווק דיגיטלי היא מרכיב חיוני בשביל כל עסק או ארגון שמוכר מוצרים או שירותים ברשת. אבל היכן מתחילים? הנה 7 דרכים שיעזרו לכם להתחיל: 

אסטרטגיה דיגיטלית לא דורשת בהכרח אנליזה מורכבת אלא סט מטרות ויעדים שרוצים להשיג. אך למרות זאת נראה שלהרבה עסקים אין תוכנית לייצר ולהוציא לפועל אסטרטגיה. בין אם יש לכם את זה או לא, ראשית עליכם להבין איפה אתם נמצאים היום מבחינת נתונים על מנת שתוכלו להשוות את זה לתוצאות העתידיות. 

היו ממוקדי מטרה

לעסקים שאין להם אסטרטגיה דיגיטלית אין מטרות ברורות לאונליין. כלומר אין להם תכנית במונחים של יצירת לידים חדשים, מכירות או פיתוח מערכות יחסים עם לקוחות קיימים. בהיעדר מטרות מוגדרות מראש הסבירות שיוקצו משאבים להשגת המטרות האלו ומדידתם נמוכה מאוד. למשל, אם אתם מעוניינים להגדיל את התנועה באתר אז אתם צריכים להבין בכמה אחוזים? האם צריך עוד לידים או מכירות ישירות באתר? ובכל מקרה איך אתם הולכים להשיג את זה? 

יצירת אסטרטגיית שיווק דיגיטלית פשוט תאלץ אתכם לענות על השאלות החשובות האלו. אף יותר מזה, היא תעזור לכם לפתח את הצעת הערך שלכם באינטרנט, תענה על הגדרת הלקוח ותאפשר לכם לשקול את השיטות המתאימות לביצוע לפועל של האסטרטגיה.  

הכירו את השוק שלכם באונליין

אתם חייבים להכיר את השוק שבו אתם פועלים. הדיאנמיקה של השיווק הדיגיטלי משתנה מערוץ פרסום אחד לאחר משום שיש שוני בפרופיל הלקוחות ואופן התגובתיות שלהם לפניות מערוצים דיגיטליים. 

צריך גם להבין מה ההבדל בין התגובות לפרסום מסורתי לבין הפרסום דיגיטלי. השיטות המסורתיות (פרסום בטלויזיה או בשילוט חוצות למשל) מתנהגות כמו רשת גדולה שנפרסת על פני השטח ומביאה גם לאנשים הרלוונטיים את המסר לעומת פעילות דיגיטלית שיכולה לצמצם את הפריסה רק לקהלים הרלוונטיים עם מסרים מדויקים יותר שמייצרים אינטראקציה באחוזים גבוהים יותר. 

התחרות. מתחרים אתם מכירים?

אם אתם לא משקיעים תקציב בשיווק דיגיטלי או יותר גרוע, אין לכם אסטרטגיה מוגדרת, ככל הנראה יש לכם בעיה. למה? ובכן המתחרים שלכם חסרי רחמים. במוקדם או מאוחר יותר גם המתחרים הקיימים שלכם וגם החדשים יקחו לכם מהנתח הדיגיטלי. 

בעידן הדיגיטלי שאנו חיים בו, מתחרים חדשים ורעננים מצליחים יפה מאוד - מטלטלים תעשיות של ארגוני ענק באמצעות פעילות אונליין דומה לזו של הגדולים. סטארטאפים למשל מבינים שהצורך לתקשורת עם הלקוחות הוא מיידי ושיש הכרח לייצר התאמה בין השוק למוצר. אם אינכם מגיעים ללקוחות הפוטנציאלים שלכם כשהם גולשים באינטרנט - קחו בחשבון שחברה אחרת עושה את זה. 

קשר לקוח 

אסטרטגיה דיגיטלית המוגדרת היטב מעודדת לקוחות קיימים כמו את החדשים להתחבר למותג\עסק ולהישאר נאמן. שימור לקוחות היא אפיק לא פחות חשוב מרכישת לקוחות חדשים. עסקים מצליחים ומותגים לא עוצרים במכירה ללקוח, הם ממשיכים למשוך את אותם לקוחות עם הצעות נוספות ותוכן חינמי, מבטיחים למותג שלהם זכירות ומודעות בראש הלקוח ביום שיצטרכו שוב את השירות. אתם מכירים את האימרה הישנה -

יותר קל למכור למי שקנה מכם לעומת אלו שעוד לא 

הזיזו משאבים לפי צורך

חוסר במשאבים לשיווק דיגיטלי ואסטרטגיה היא כנראה הטעות הגדולה ביותר של אנשים בפריצת האסטרטגיה הדיגיטלית. בהרבה מקרים אפילו לא מדובר בעניין כלכלי, אלא מציאת זמן ואנשים נכונים לביצוע. שאלו את עצמכם - האם אני יכול להשקיע את המאמץ הנדרש להצלחה של זה? שיווק דייגטלי דורש זמן לייצור ולקבלת תוצאות לאורך זמן. אי אפשר לנסות את זה כמה שבועות ולראות מה ישרה. הגישה הזו היא פשוט טעות.. 

שכללו את האסטרטגיה כל הזמן 

 מי שרצני לגבי העסק שלו מחזיק אתר ומסתכל על נתוני האנליטיקס של האתר. כשיש אסטרטגיה אפשר לקבוע את נקודת ההתחלה ואת הפעולות שנדרשות לטובת שיפור האסטרטגיה כך שיושגו המטרות והיעדים. זה יכול להיות שיפור של החוויה באתר או שיפור של קמפיינים ממונים וכו'. 

אם לא עובדים על האסטרטגיה באופן פעיל וממושך לא רק שמתאמצים הרבה ומקבלים מעט תוצאות אלא גם מתרחקים מהלקוחות. בחינה סדורה של היעדים הכתובים מראש וניטור ההצלחה בהשגתם צריכה להיות מובנית לתוך האסטרטגיה הדיגיטלית שלכם. 

העסק שלכם מקצועי יותר

זה שיש לכם אסטרטגית שיווק דיגיטלי פעילה מאותת ללקוחות פוטנציאלים וללקוחות קיימים שאתם עוסקים בפיתוח העסק ואפילו יותר מזה - שאתם שם בשביל הלקוחות שלכם לאחר שהם קנו. היכולת למצוא את המוצרים שלכם, שירותים ומידע נוסף עליכם במאמץ קטן מעבירה מסר פשוט וברור: קל לעשות איתי עסקים! 

נוכחות בסושיאל מדיה היא דוגמה טובה מאוד להראות ללקוחות איך הם יכולים להשיג את המוצרים שלכם ושל חברות דומות לכם. כשיש אסטרטגיה ברורה אתם יכולים להיות בטוחים שהעסק שלכם לא רק יבלוט על פני המתחרים אלא ינצח אותם. היא יוצרת נאמנות בקרב הלקוחות שלכם והם הופכים לדוברים של המותג שלכם ומקדמים אותו בפני  אחרים. מידע דיגיטלי קל מאוד לשתף בין חברים ובזמן אמת - אז תעשו שיהיה ללקוחות שלכם קל להמליץ ולהעביר את זה הלאה ... 

 

יצירת אסטרטגיה דיגיטלית בשיווק (התאמת הדיגיטל לאסטרטגיה של העסק) לא חייבת להיות עבודה קשה. אפשר להתחיל די בקלות. הצעד הראשון הוא לכתוב את המרות ואיך להשיג אותן, בין אם זה עניין כלכלי, משאבי זמן או הכנסת חבר צוות חדש לביצוע הרעיונות. 

דבר אחד כדאי שתזכרו - אם אתם לא עושים את הזה המתחרה שלכם יעשה. 

יש לכם כבר תכנית שיווק? נראה לכם שהגיע הזמן לגדול ולהתרחב? בואו ניפגש! השאירו את הפרטים שלכם בטופס הבא או התקשרו ישירות לטל' 050-5900069

שלכם, אורית
-
 

READ MORE

השאירו תגובה

שם .
.
תגובה .