אפליקציות לקניות אונליין - כמה עוד אפשר לצמוח?

צמיחת אפליקציות לקניות

גידול יוצא מן הכלל בשנתיים האחרונות  - בכל העולם! 

ברחבי העולם, נובמבר 2018 היה החודש הטוב ביותר בכל הזמנים של אפליקציות הקניות. כמות הכניסות לאפליקציות היתה דומה לתנועת הרגליים בחנויות וצמחה ב 65% בכל העולם בשנתיים האחרונות. 
בארה"ב, קניות במובייל ממש המריאו והביקורים גדלו ב 70% בשנתיים האחרונות ואילו בשיאנית הצמיחה - תאילנד היה גידול של לא פחות מ 475% במהלך השנתיים האחרונות!
במדינות אירופה השונות ניתן לראות גידול שנע בסביבות 100% - גם צמיחה מדהימה המצביעה באופן חד משמעי על העובדה שאפליקציות מובייל לקניות הן מוצר רלוונטי ביותר לגולש. 
 
ביקורים באפליקציות לקניות הרחבי העולם

רמת המעורבות עם האפליקציות האלו עולה ועולה

נראה קשר ברור בין גידול המכירות בדיגיטל לגידול מעורבות במובייל. בארה"ב שנחשבת איטית יחסית בקצב האימוץ שלה את המובייל ראינו ש 2018 הייתה נקות ציון לשינוי גם בהתנהגות הצרכנים וגם בגישה של חנויות הריטייל הגדולות. חברות כמו טרגט, וולמרט ועוד, החלו למנף את הצמיחה של המובייל באמצעות מועדוני לקוחות קופונים נקודות מכירה מידע על מוצרים התמצאות בחנויות הענק וכמובן רכישה באפליקציה. 

יחד עם התחרות הקשה עם חברות שהתחילו במובייל כל אלו הניעו קדימה את הגידול בזמן השהייה באפליקציות וגם את המכירות בדיגיטל. 

ברמה עולמית, המובייל ככל הנראה הופך להיות 75% מסך המכירות באיקומרס עד 2021. יעילות גבוהה בעידוד מכירות סביב אירועים ומועדים - שיא!

האפליקציות של חנויות הריטייל שהתחילו מדיגיטל ראו גידול של 1.5 עד 3 בממוצע הביקורים באפליקציה לעומת אפליקציות לחברות של חנויות המוכרות מאופליין אולם חנויות אלו עשו מאמצים רבים לסגור את הפער ב 2018. חברות כמו נייקי מינפו את המובייל לטובת פעילויות חדשנות ומעורבות בתוך החנויות כמו הזמנת מידות או שירות לקוחות בתוך החנות כשרצו. 

אז השורה התחתונה היא שחברות הריטייל הוותיקות הצליחו פחות מחברות דיגיטל ריטייל החדשות אך הוותיקות מתחילות לאמץ את המובייל ואת הדרישות לפעילות כזו באמצעות שיפור והידוק חוויות הקניה בחנויות בכדי להגדיל את המכירות שלהן.  

המוביל הוא מנוע להגדלת מכירות סביב אירועים ומועדים! 

ב 2018 נשבר שיא. יום הרווקים של עלי באבא הכניס 30.8 מיליארד דולר ב 24 שעות  של ה- 11 בנובמבר והפך את היום הזה ליום המכירות הבודד הגדול ביותר בהיסטוריה. 

חג ההודיה, בלאק פריידי וסייבר מאנדיי גם שברו שיאי מכירות של כל הזמנים ובאפליקציות המכירות נרשמו בארה"ב. נתח המכירות מהמובייל היה 34% בבלאק פריידי וסייבר מאנדיי כאשר בסייבר מאנדיי נרשם גם גידול של 50% במכירות לעומת שנה קודמת. 

הגידול בתנועה ובמכירות שמביא נתח המובייל מצביע על החשיבות הגדלה לא רק ברמת המכירות אלא בשלב שלפני - שלב סקר השוק לפני רכישת מוצר במסע הלקוח.  

 

יש לכם כבר תכנית שיווק?  
נראה לכם שהגיע הזמן לגדול ולהתרחב?  
השאירו את הפרטים שלכם בטופס הבא או התקשרו ישירות לטל' 050-5900069

 

 

 

READ MORE

השאירו תגובה

שם .
.
תגובה .