פייסבוק נלחמת במודעות מוגזמות וקליקבייטים

פייסובק
 
מודעות שמסתירות מידע ומגרות את הגולשים להיכנס לכתבה או שיש להן כותרות מוגזמות יתחילו לקבל חשיפה נמוכה יותר בחודשים הקרובים. זה לא חדש שפייסבוק לא אוהבת את הסוג הזה של המודעות משום שיש בהן שידול ולעיתים אפילו הטעייה. אבל מה שחדש הוא שהחברה הודיעה השבוע שהיא ממשיכה לפעול בנושא ומודעות שיטעו את הגולשים או יסתירו מידע לא יאושרו. 
מפרסמים שנוקטים בשיטה הזו והמודעות שלהם לא ממש אמינות יצטרכו לחשוב איך הם משיגים את התוצאות הרצויות בצורה אחרת ככל שהמודעות שלהם יפסלו או יוסרו. 

אז מה משתנה בעצם

מודעות ללא מידע -

כל מודעה שתכלול תוכן סנסציוני או מוגזם שמטרתו לייצר תגובה אבל בעמוד הנחיתה שמאחוריה לא יסופק התוכן הצפוי תקבל חשיפה נמוגה מאוד או לא תאושר. מודעות שמושכות תשומת לב מבהילות או מלחיצות שמטרתן להכניס אתכם לקישור.

מודעות שמפתות למעורבות -

מדובר בסוג נוסף של פרסומת שעליו יענשו המפרסמים. כל מודעה שמתנה אינפורמציה בקליק על מנת לקבל את המשמעות המלאה של הפוסט. כותרות כמו "אתם תהיו בהלם כשתראו מה קרה..." "לא תצליחו לעצור את הבכי.." "לא תאמינו מה..." הם דוגמה מצוינת לקליק בייטים המדוברים. 

מודעות בשפםה מוגזמת -

לפי פייסבוק מפרסמי שינסו לקדם את המודעות שלהם באמצעות שפה סנסציונית יקבלו חשיפה נמוכה יותר ועלויות גבוהות יותר. ואם התוכן יסומן כלא איכותי יש אפשרות שהמודעה לא תאושר. 

למה חשוב לדעת את זה

פייסבוק מודיעה היא מתכוונת לאכוף את ההנחיות האלו בדקדקנות, וזה אומר שכל תחומי המפרסמים נבחנים - מדיה, בידור, פוליטיקטים ועוד - כולם עלולים להרגיש את ההשפעה של המהלך הזה משום שהם משתמשים בטכניקות האלו בתדירות גבוהה יחסית.  מפרסמים שכמה מהמודעות שלהם יסומנו באיכות נמוכה יכולים לראות את ההשפעה של זה על כל הקמפיינים שמנוהלים אצלם - כלומר, אם פייסבוק מזהה שמפרסם מנסה להפיץ מודעות ברמה נמוכה עלול לקבל ענישה על כל הקמפיינים שלו. 

 

רוצים להישאר מעודכנים ולקבל ישירות לפיד שלכם חדשות על שיווק דיגיטלי? עקבו אחרינו בפייסבוק או באינסטגרם

 

 

 

 

 

READ MORE

השאירו תגובה

שם .
.
תגובה .