סושיאל מדיה ורשתות חברתיות - מאיפה מתחילים?

איך לעשות קידום ברשתות חבתריות הסטוריז של אינסטגרם | דאדא שיווק דיגיטלי - אורית רוכמן
 
אתם יודעים שאתם שבשביל לקדם את העסק שלכם אתם צריכים שתהיה לו נוכחות ברשתות החברתיות מאינסטגרם פייסבוק יוטיוב אפילו סנאפצ'אט ועד למקרים מסויימים ולינקדין.. יש לכל הפלטפורמות האלו מאות אלפי משתמשים יומיים וחבל לא להיות שם. אבל כל זה מאוד מסובך ומורכב אז איך נכנסים לתוך כל העולם העשיר הזה? 
  
הנה כמה עצות: 
 
1. בחרו את הפלטפורמה הנכונה לעסק שלכם - תחשבו מה מתאים לעסק שלכם לינקדין טוויטר או פייסבוק .. איפה אתם רוצים להיות? אתם חייבים לבחור משום שאם תעבדו בכול הרשתות לא תוכלו לייצר תוכן מספיק איכותי ואתם ממש לא רוצים להיות בפלטפורמה עם נוכחות בינונית. עדיף לא להיות מאשר להיות עם תוכן בינוני. למה? כי עבודה בינונית יוצרת נוכחות בינונית ולא תשיג לכם חשיפות שלא לדבר רוחיות עסקית. לפני 5-6 שנים היה הרבה יותר קל לרתום את הרשתות החברתיות למטרות טראפיק אבל היום יש המון תחרות ואם אתם לא הטובים ביותר לא תצליחו. לכן חייבים לבחור את הפלטפורמות הנכונות ומה שנכון לאחד לא בהכרח נכון לאחר. 
כשאתם חושבים איזהו פלטפורמה חברתית את צריכים לעסק שלכם כדאי שתחשבו טוב - אם העסק שלכם הוא B2B כנראה שלינקדאין תתאים ואולי אפילו טוויטר. אם אתם B2C פייסבוק כמובן תתאים ואינסטגרם ויוטיוב. יוטיוב אגב מתאימה גם ל B2B! וזה מתקשר לנושא של התוכן שלכם - אם אתם ממש טובים בוידאו כדאי לכם להתחיל ביוטיוב ולינקדין פייסבוק מאוד תחרותית וביוטיוב אפשר להשיג טראפיק עם הזמן כי שם לפחות אנשים מחפשים תכנים כל היום כך שאם הסרט שלכם טוב הוא יקבל צפיות וידורג גבוה. 
אם אתם מחפשים קהל מבוגר פייסבוק מעולה אם אתם מחפשים צעירים תתחילו באינסטגרם.
אז עכשיו יש לכם מושג איפה פחות או יותר להתחיל לעבוד מבין כל הרשתות החברתיות.
 
2. תתחילו להעלות תכנים. אם לא יהיה לכם תוכן לא יהיו לכם עוקבים. ככה זה עובד. הקימו פרופיל מסודר ומלא שכולל את כל הפרטים שלכם ושל העסק שלכם:  
שם המתשמש 
אימייל 
תמונה  
תיאור - מי אתם און החברה 
  אם לא יהיה לכם פרופיל מעולה לא תהיה סיבה לעקוב אחריכם, וכשאתם מסיימים להגדיר את הפרופיל שלכם דברו על היתרונות שאנשים יקבלו מזה שהם עוקבים אחריכם או נרשמים לעדכונים שלכם. 
  אז מתחילים בפרופיל וממשיכים לתוכן. אם אתם לא בטוחים מה התוכן שאתם צריכים להציג עשו מחקר מתחרים קטן. לכולם יש מתחרים גדולים או קטנים. מתסכלים על המתחרים הקרובים ביותר ובודקים מה עובד להם בתוכן ומה לא וזה יתן לכם רעיונות כבר מה לעשות. אם אתם לא יודעים ליצור תוכן אתם יכולים לעשות דברים פשוטים כמו לשתף פוסט וידאו שלכם או לינקים אתם יכולים לבחור מאמרים טובים מהתחום שלכם ופשוט לשתף אותם בעמוד שלכם.
   
  3. עכשיו אחרי שיצרתם תוכן אתם צריכים ליצור חיבור עם הקהל שלכם. צריך לזכור שעבודה בסושיאל היא בסופו של דבר תקשורת עם אנשים. אתם יכולים להזמין חברים ומכרים לעקוב אחר העמוד שלכם אבל בשביל להשיג את אלו שאינכם מכירים תצטרכו לעבוד בשבילך ליצור את החיבור הזה. תעברו על התכנים של החברים שלכם באותה פלטפורמה - אם יש שם שאלות תגיבו אם התוכן שלהם איכותי לדעתכם שתפו אותו. אם יש אנשים אחרים בערוצים האלו של מתחרים שלכם אתם יכולים לענות להם ולהגיב להם ולעזור - כך בונים חיבור. גם כשאנשים מגיבים בעמוד שלכם תענו להם בחזרה תודו להם שהם מגיבים לכם כך לאורך הזמן תראו שהרבה אנשים יחזרו אליכם ויהפו לעוקבים נאמנים. 
   
  4. אל תספרו לייקים\עוקבים. מה שחשוב פה זה קשר אישי אמיתי. אוהדים שאינם מעורבים מסמנים לאלגוריתם של פייסבוק או לינקדין או כל פלטפורמה אחרת שהעמוד לא איכותי. כל העמודים שיש להם מאות אלפי עוקבים שאינם מעורבים לא משיגים חשיפות. אבל אם היו לכם 100 עוקבים שכולם פעילים וצורכים את התוכן שלכם זה יכול להפוך לויראלי. אז זכרו - לא מדובר בכמות העוקבים אלא בגולשים מעורבים זה מה שיהפוך את העמוד שלכם להצלחה. 
   
  5. אל תדחפו את המוצר\עסק מהרגע הראשון. רק לאחר כמה חודשים של פעילות תוכלו להציג קצת לינקים ולציין את העסק ולהעביר אנשים לאתר אבל לא כדאי לעשות את זה מההתחלה. למה בכלל לעשות את זה כשאין עוקבים או אינטראקציה עם אנשים? הרי אף אחד לא יקנה מכם בשלב הזה פשוט כי הם לא מכירים אתכם. צריך שיהיה קודם חיבור ללקוח ומערכת יחסים את הקידום תתחילו 3-6 חודשים לפחות אחרי שהתחלתם! 
   
   
  יש לכם כבר תכנית שיווק? נראה לכם שהגיע הזמן לגדול ולהתרחב? בואו ניפגש! השאירו את הפרטים שלכם בטופס הבא או התקשרו ישירות לטל' 050-5900069
  שלכם, אורית 
  _
   

  READ MORE

  השאירו תגובה

  שם .
  .
  תגובה .