איך לייצר מכירות באינסטגרם

איך מתחילים באינסטגרם

אינסטגרם מאוד התפתחה בשנה האחרונה. זה ממש מדהים כמה היא הפכה רלוונטית לעסקים קטנים וגם לגדולים.

הרבה מחקרים צצים חדשות לבקרים ומדווחים על גילוי של מותגים ומוצרים רק בזכות השיטוט באינסטגרם. אז איך כל עסק יכול לקחת את הפלטפורמה הזו ולייצר ממנה מכירות וחשיפה? 
המשיכו לקרוא ותבינו איך: 

איך מתחילים?

אם יש לכם פרופיל אינסטגרם אישי אז כדאי שתהפכו אותו לעסקי. למה?
כי עדיף לפרסם תחת פרופיל שיש בו כבר אינטראקציה ולא להתחיל מחדש. אם אין לכם פרופיל אז תפתחו חדש ותתחילו להעלות אליו תמונות של העסק. חשוב מאוד שהתמונות כולם יהיו בסגנון מסוג מסוים ואיכות מסוימת. לא חשוב איזה אבל כן חשבו האחידות בין כולן.

מה נפרסם בפרופיל? 

מה שיפה באינסטגרם הוא שאתם לא חייבים להעלות רק את התמונות שלכם. אתם יכולים להשתמש בתמונות ממאגרי תמונות בתשלום או חינם או לבקש רשות מחשבונות אחרים לפרסם את התמונות שלהם (עם קרדיט כמובן) - זה מאוד מקובל וחלק מהחשבונות ישמחו לאפשר לכם את השיתוף הזה. תמונות מחשבונות אחרים מאוד עוזרות לפתח אינטראקציה ואינטראקציה מאוד חשובה לחשיפה של הפרופיל. 
אתם לא חייבים בכל פרסום לחתור לאינטראקציה של מכירה. אם יש לכם עסק של נעלי ספורט תוכלו לבסס את העמוד סביב נושא הריצה למשל וברמת התחביב - בגדים תזונה מסלולים ועוד. תוכלו לשתף תמונות של ספורטאים או צילומים יפים וכו'. 

מיתוג של הפרופיל 

בכדי לתת לפרופיל מראה של מותג מקצועי צריך להשתמש בפילטר מסוג אחד. בשופ אופן לא. לא צריך לחשוב על זה יותר מדי,הפיד לא חייב להיות משהו מעוצב ברמה גבוהה ומושקעת מדי פשוט חשוב שכל תמונה תיראה טוב מאוד וגם - זה המקום לסייג - לא בהכרח חשוב לייצר קו אחיד בין כל התמונות זה פשוט לא נכון בכל המקרים.

כמו כן, העוקבים יראו חלק מהפוסטים שלכם ולא את כולם ומה שבאמת חשוב זה שיעלו הרבה פוסטים. 

מה לא לעשות 

אל תפרסמו רק מוצרים בפרופיל שלכם. זה פשוט לא יעבוד לאורך זמן. צריך ממש לדאוג לייצר שיחה סביב המוצר ומעבר לתמונה שלו. אחת השיטות היא לשאול אנשים מה הם חושבים על החנות להודות להם שהם עוקבים אחרינו בהודעה אישית וכך נוכל לגלות מה חושבים על המוצר וגם נקבל מעורבות עם העמוד עם לקוחות פוטנציאלים.  
אם אתם כבר פונים לעוקבים תוכלו לתת להם קופון הנחה ולספק להם סיבה טובה להגיע לחנות שלכם. 
אל תפסיקו לעלות תכנים. אל תחששו מהצפה של הפיד של העוקבים זה לא באמת קורה. חייבת להיות זרימה של תוכן לפרופיל כל הזמן לפחות פעם אחת ביום. כמובן שלא מספק רק העלאת התוכן אלא יש לענות לגולשים ולחשוב על הפרופיל כמשהו חי שמגיב ועושה לייקים. זכרו! בפייסבוק אתם לא יכולים לעשות את זה עם העמוד שלכם היתרון הבולט של אינסטגרם הוא שאת כל האינטראקציה אתם יכולים לעשות כעסק ולא כאדם פרטי וזה מאוד מזרז את החשיפה והמודעות למותג לכם. תנו טיפים לעוקבים הגיבו ופרגנו לאחרים. 

לקנות עוקבים?

ממש לא כדאי לעשות את זה. עוקבים קנויים הם מספרים חסרי משמעות. מדובר עוקבים ללא אינטראקציה שבסופו של דבר פוגעים בריץ' של הפרופיל. 

סטוריס - האם כדאי להשתמש בזה הרבה? 

כן. למה לא? זה כלי מאוד פשוט ומפתיע בתוצאות. בסטורי הכל רגוע יותר ויש המון אפשרויות עיצוב חביבות והכי חשוב - אנשים גם לא מצפים להרבה כשהם צופים בסטורי. 

האשתגים

אם לפרופיל שלכם יש פחות מ 5000 עוקבים אז האשתגים יועילו לכם מאוד. השתמשו בהאשתגים מגוונים ולא כאלו שמתארים את תוכן התמונה כי אלו יכולים להיות מאוד מצומצמים מבחינת הריץ'. בחרו האשתגים שיש להם אזכורים רבים וגם רלוונטיים לתוכן שלכם. בעיקרון האשתגים הם הדרך להגיד לאינסטגרם למי אתם רוצים שהתוכן הזה יגיע. תוכלו לקרוא עוד על האשתטגים בפוסט וייעודי כאן.
 
לסיכום, אינסטגרם זה הכי כן. תתחילו לעבוד בזה הקפידו להיות עקביים ואל תשכחו לייצר אינטראקציה עם העוקבים שלכם ועם המכרים שלכם. כך תייצרו חשיפה לעסק שלכם באופן שבשום פלטפורמה אחרת לא תוכלו. וזה בכלל לא קידום ממומן. 
 
יש לכם כבר תכנית שיווק? נראה לכם שהגיע הזמן לגדול ולהתרחב? בואו ניפגש! השאירו את הפרטים שלכם בטופס הבא או התקשרו ישירות לטל' 050-5900069
 
 
 
 
 

READ MORE

השאירו תגובה

שם .
.
תגובה .