שיווק תוכן עובד או לא? כיצד מודדים?

כמה פעמים שמעתם את המילים "אתה צריך בלוג" "צריך שיווק תוכן" "צריך בלוג פופולרי שישיג דירוג גבוה בגוגל"... אבל כולם יודעים, זה לוקח הרבה זמן, אנרגיה וכסף כל הבלוגינג ושאלה מאוד גדולה מרחפת מעל - האם זה באמת שווה את כל זה? 
אז איך מודדים אם זה שווה או לא? רוב האנשים לא בטוחים אם זה עובד להם בכלל אז בואו נראה איך מודדים את ההחזר על ההשקעה (ROI) בערוץ הזה שנקרא שיווק תוכן (Content Marketing). האם צריך להוציא עוד כסף על מאמרים לבלוג? האם להתחיל לעבוד בוידאו וכו'    
  
שיווק תוכן עובד או לא? כיצד מודדים?  
תתחילו לעבוד עם גוגל אנליטיקס אבל לא רק בשביל לנטר את התנועה שמגיעה לאתר אלא ליצר מטרות (Goals) ייחודיות שיאפשרו לכם לאתר את המקור של המכירות או הלידים. למשל אם בכל חודש יש לכם 100 מכירות והנתונים מראים שחצי מהן הגיעו מהבלוג שלכם באמצעות פוסט או שיווק תוכן אז אתם יכולים להבין ששיווק תוכן במקרה שלכם עובד טוב מאוד. בשלב הבא מצמידים ערך למכירה ובודקים אם ההשקעה בתוכן יוצאת כלכלית ומבינים אם יש מקום להגדיל את ההשקעה או להקטין. 
 
בררו איך התנועה הממומנת ממירה למכירות או לידים. הרבה המהמכירות שלכם יגיעו מהשיווק צריך לראות מאיפה לראשונה הגיעו האנשים כי בהרבה מקרים מי שביקר באתר יקבל בהמשך באנרים וכדאי לחבר את החלק של התוכן השיווקי בתהליך המכירה הזו. נניח שמתקבלות 700 מכירות מריטרגטינג וידוע לנו ש 50% מהתנועה מגיעה מהבלוג - המשמעות היא שחלק גדול מהמכירות ברימרקטינג מקורו בעצם בבלוג. כך שכדאי לחשב את זה בתוצאות של שיווק תוכן. אז שימו לב למכירות מפרסום ברימרקטינג וחשבו איזה אחוז מהם הגיע מהבלוג. 
 
מה הערך של המותג שלכם? למותג יש ערך גדול מאוד. מותג שמופיע בדיגיטל וואנחנו רואים את הגידול שלו מרמז על כך שהתוכן עובד. בסופו של דבר אנשים קונים ממותגים שהם מכירים ולכן כדאי להקצות נתח מהוצאות התוכן לבניית המותג. על מנת לראות אם המותג מתחיל לצבור מוניטין אפשר להיכנס לגוגל טרנדס ולנתח שם את הנתונים כשעושים פעילות תוכן רבה אפשר לראות עליה בנוכחות המותג למשל משום שיש המון תיוגים ואזכורים ברשתות החברתיות.
 
איספו מיילים מהפוסטים בבלוג שלכם. אנשים רוצים לקרוא את המידע שלכם ואפשר באמצעות תהליך בניה של אמון שלוקח זמן להפוך אותם ללקוחות. לכן אספו מיילים מהבלוג באמצעות פופ אפ או סליידרים כל אפשרות שיש בפניכם ואספו מיילים כשתעשו את זה תוכלו לבנות עם הקרואים שלכם ערוץ התקשרות כזה שיכול להוביל בהמשך למכירה. 
 
אם תעשו את זה תוכלו להבין את ההחזר על ההשקה מפעילות התוכן שלכם וגם להגדיל את המכירות 
 
יש לכם כבר תכנית שיווק? נראה לכם שהגיע הזמן לגדול ולהתרחב? בואו ניפגש! השאירו את הפרטים שלכם בטופס הבא או התקשרו ישירות לטל' 050-5900069
שלכם, אורית
-
 

READ MORE

השאירו תגובה

שם .
.
תגובה .