האם עברנו כבר לקניות סופר אונליין?

סופר אונליין - יש עוד לאן לצמוח?

כבר שנים שחלק קטן מאיתנו עושה את קניות המצרכים לבית מסופרים אונליין. העניין מאוד נוח נכנסים לאפליקציה בוחרים את המוצרים משלמים באשראי ובוחרים זמן למשלוח. 

אבל כמה שזה נשמע קל הקטגוריה הזו היא האיטית ביותר בכניסתה לאונליין ויש לזה הרבה סיבות. 
מבחינת תחזיות מדובר כרגע ב 2-3% מהקניות אונליין והמחקרים מדברים על פוטנציאל של 20% כלומר יש לנו גידול של 18% בכמה שנים שהוא הזדמנות כמובן למי שיצליח לבנות מותג איכותי ואהוד על הצרכנים. 
נראה שלקח זמן עד שקטגורית מוצרי הצריכה הגיעה לנקודת הכניסה הזו וזה קרה כי אנשים רבים התחילו לדרוש את הנוחות שבעניין.במקום להיכנס לסופר ענקי ולעבור במעברים רבים בחיפוש אחר מוצרים שיכולים לגזול שעות, התהליך המקוון מאפשר לבצע את הכל בדיגיטל ולאסוף תאץ המוצרים או לקבל אותם ישירות הביתה.
החוויה עצמה של רכישה אונליין של קניות המזון ומוצרי היום יום באונליין מאפשרת לצרכנים לבחור את המוצרים המתאימים ביותר לאורך החיים שלהם בעוד החנויות נהנות מיכולת להציע מגוון עצום של מוצרים ללא צורך להציגם בחנות פיזית שתדרוש מהם להחזיק מלאי ותצוגה עשירה.
 
צמיחה בקניות מוצרים באונליין

מי הם הלקוחות של סופרים אונליין? 

הלקוחות עדיין נחשבים לאנשים מהסוג המכונה "מאמצים ראשוניים" (Early Adopters) שנחשבים לבעלי גישה לטכנולוגיה ודרישה לקניות אונליין באופן כללי.
ישנם מוצרים שאנשים קונים יותר בחנויות האונליין כמו חטיפי בריאות ומוצרים "יבשים" בעלי זמן מדף ארוך יחסית כאשר את המוצרים הטריים יותר - בשר ומוצרי חלב עדיין רוכשים באופן אישי ולמעשה המחסום הזה עוד לא ממש נפרץ.

לא קונים מספיק מוצרי חלב ובשר

אחד החסמים במוצרים הטריים הוא הנושא של בחירת המוצרים. הלקוחות עדיין לא בטוחים כי המוצרים שיקבלו הם באיכות הטובה כפי שהם היו בוחרים בעצמם. החנויות מנסות להתמודד עם זה בכמה אפשרויות
1. אופציה להשאיר הערות לגבי מוצרים. בעת ההזמנה לקוחות יכולים לציין בהערות מה חשוב להם
2. הצגת אפשרות ברורה וקלה להחזרת מוצרים. ברגע שלקוח מבין שיוכל להחזיר מוצר בקלות אם לא ימצא חן בעיניו כבר יש לרשת הזדמנות לרכוש את האמון ובמידה ולא הצליחו יוכל הלקוח להחזיר את המוצר ולקבל שירות טוב. 
3. משלוחים בחלון זמן קצר - חנויות בארה"ב מאפשרות ללקוחות לקבל את המוצרים שלהם תוך שעתיים כך שהמשלוח ומוצרים בו טריים תמיד

למרות שעל רקע מערך דיגטלי רחב כל כך המכירות מאונליין פחות רווחיות  (גודל הסל קטן יותר) הסופרים הגדולים מרגישים שזו חובה להימצא במרחב הדיגיטלי והם פועלים כל הזמן לשיפור באמצעות פידבק מלקוחות שנאסף באמצעות סקרים.  
  
 
 
 

יש לכם כבר תכנית שיווק?  
נראה לכם שהגיע הזמן לגדול ולהתרחב?  
השאירו את הפרטים שלכם בטופס הבא או התקשרו ישירות לטל' 050-5900069

 

READ MORE

השאירו תגובה

שם .
.
תגובה .