הסטוריז בכל מקום. טרנד חולף או פורמט קבוע חדש?

איך חברות ועסקים יכולים להשתמש בסטוריז בצורה חכמה?

לא קל להישאר עם האצבע על הדופק בכל החידושים והעדכונים בסושיאל מדיה ובכלל בשיווק הדיגיטלי. חלקם משפיעים יותר וחלקם נעלמים להם. הפוסט הזה מוקדש לאחד מהטרנדים שישארו איתנו לתקופה ארוכה: סטוריז

את הפורמט "סטוריז" המציאה חברת סנאפצ'ט לפני כמה שנים והוא אומץ על ידי פייסבוק ואינסטגרם ובהדרגה עובר למעשה לכל פלטפורמות התוכן הדיגיטלי. הנושא של "לספר סיפור כשיווק" מדובר רבות בימינו ואולי זה ישמע כטרנד חולף אבל הפעילות הזו בעצם קיימת כל זמן שיש שיווק ולא חדשה בכלל.

יצא שהמקום המושלם לספר את סיפור המותג הוא פורמט הסטוריז. בפייסבוק ואינטגרם זה עובד מעולה. בכל העולם ישנם 250 מליון משתמשי אינסטגרם ו 300 מיליון מסתמשי פייסבוק לסטוריז.

הסטוריז נשארים. למה?

סטוריז מעודדים גולשים להישאר יותר זמן בפלטפורמה. הם נעלמים אחרי 24 שעות ולכן מייצרים תחושה שיש תוכן שאסור לפספס וגורמים לגולשים להיכנס כל כמה זמן ולצפות בתוכן המתעדכן לפני שיעלם. הסטוריז מספקים גם איזון את אותנטיות לעומת המקצועיות וההקפדה שמופיעים בפיד או במודעות. הסטוריז מראש לא מוקפדים וכך ישנה הזדמנות לחיבור כמו בין חברים עם הגולשים.

עסקים גם יכולים לעודד את הצופים לעשות פעולה כלשהיא בסדרה של מקצטי וידאו קצרים. זו דרך מצוינת למותגים להתציג שקיפות, חדשות ועדכונים מהשטח ועוד.

הסטוריז של פייסבוק מופיעים בראש האפליקציה בטלפון. לעסקים מדובר ביתרון משמעותי. תתארו לכם שבשביל להיות בראש התוצאות של גוגל למשל צריך או להקים מודעה מוצלחת או להיות ממש טובים בקידום אורגני. והנה בפייסבוק האופציה להיות לחלק העליון של המסך נמצאת שם בחינם. 

כמובן שצריך להעביר תוכן מעולה ומתאים לעוקבים. כבר עכשיו רואים את מעבר השימושיות מהפיד לסטוריז וגם במודעות משום שיש בפורמט הזה כרגע יתרון שלא ישאר למשך זמן רב. 

איך חברות ועסקים יכולים להשתמש בסטוריז בצורה חכמה? 

שיווק דיגיטלי בדרך כלל משמעותו יותר מרק קידומי מכירות. ישנו אלמנט המעורבות והיחיסם האישיים. אפשר ליצור סטוריז על מוצרים ולהכריז על חידושים אבל חשוב מאוד שזה יעניין ויספק ערך לקהל. 

כבר כתבתי על זה בפוסט אחר, המודעות בסטוריז הן חדשות יחסית והעין עדיין לא עיוורת אליהם. הם מרגישים יותר חדשים ולא סטטים כמו מודעות אחרות. חברות ועסקים יכולים ליצור סטוריז כמו המשתמש הממוצע והעדיין יזכו להנות מהיתרונות - לא משלמים בשביל זה ויש הזדמנות להציג את המוצר או השירות ולבנות מערכת יחסים עם הלקחות הפוטנציאלים. 

אבל המודעות בסטוריז טיפה שונות מזה. באינסטגרם הן נראות ממש כמו סטוריז רגילים למעט המילה "ממומן" ליד שם הפרופיל וגם אפשר לקשר את הסטורי לאתר או לעמוד המוצר והצופים שמתעניינים בתוכן יכלו לעבר לאתר החברה ובעצם להתקדם במשפך המכירה. 

לעבוד עם הסטוריז באופן קבוע

לא כולם רגילים לפורמט הסטוריז. זה יכול להראות מאוד מסובך אבל אפשר לתכנן את זה מראש ולקחת בחשבון כשמכינים וידאו את המימדים הנדרשים לסטורי ולהכין את זה מראש. הכי חשוב בתכנית התוכן של העסק תכלול גם את הסטוריז. הנה כמה שאלות שיש לענות עליהן מראש כשמפיצים את התוכן בסטוריז: 

למה המותג מופיע שם? 
מה הפורמט הזה עוזר להשיג? 
איך הסטורז מתשלבים באסטרטגית התוכן-סושיאל באופן כללי? 
מי קהל היעד - האם הם משתמשים בפייסבוק אינסטגרם או שתיהן? 

אינסטגרם היא פלטפורמה שחיה במובייל בלבד לעומתה פייסבוק קיימת גם בדסקטופים אז חשבו גם על זה כשאתם מייצרים את התוכן - איפה הקהל שלכם?

יש לכם כבר תכנית שיווק?  
נראה לכם שהגיע הזמן לגדול ולהתרחב?  
השאירו את הפרטים שלכם בטופס הבא או התקשרו ישירות לטל' 050-5900069

 

READ MORE

השאירו תגובה

שם .
.
תגובה .