יש לכם קופונים באתר? זה עובד בכלל? קראו איך לעשות את זה נכון

האם להתשמש בקופונים באתר שלנו?
 
תחום הקופונים בשנים האחרונות השתנה משמעותית על פי מחקר שערכה חברת גוגל. לטענת  אנשי המחקר של גוגל התחום הזה צומח בעקביות משנה לשנה במשך ארבעת השנים האחרונות. למעשה, תעשיית הקופונים וקודי ההנחה הם מקור ל 200 מליון חיפושים חודשיים בארה"ב בלבד! 
 
ובעוד הצרכנים מרחיבים את נושאי החיפוש צריך לזכור שגם התנהגות החיפוש השתשנתה בעצמה בשנים האחרונות ובאופן דרמטי. ממצב של חיפושי מותג ובעיקר ממחשבי דסקטופ עברנו ל 60% חיפושים ממובייל ורק 15% מחיפושים אלו קשורים למותגים. ככל שעובר הזמן יותר אנשים מחפשים להשתמש בקופונים וקודים. על פי הערכות בשוק חדירת הקופונים תתרחב אל 55% מאוכלוסיית ארה"ב עד 2021. 
 
גם הקופונים עצמם השתנו כשחושבים על זה. קופונים בעבר היו גזירי עיתון שמגיעים איתם לחנות ומקבלים את ההנחה מהקופאית. אך היום הם מגיעים בהמון צורות והם נפוצים מאוד באונליין. על פי סקר שנערך על ידי גוגול ניתן לראות כי אנשים רגילים לקחת את הקופונים שלהם בכל מיני צורות דיגיטליות למשל 30% מהנשאלים ענו שהם מחפשים במובייל, 20% מהנשאלים מטעינים מאפליקציה, 19% משיגים את הקופון באתר חברה ועוד. 
 
ההתפתחות הדיגיטלית של הקופונים והחדירה שלכם לתרבות הצריכה שייכת למכלול האתגרים שהוצבו בפני תעשיית המכירות בחנויות והרשתות הפיזיות. עם השימוש בדיגיטל הלכה ואבדה לה נאמנות המותג ובעשרו האחרון הרשתות הגדולות הפסיגו מיליארדי דולרים במכירות.

המחקר של גוגל עסק גם בשאלת נאמנות למותג והממצאים היו מעניינים מאוד: 

🛒 הסבירות שצרכן ירכוש מוצר באתר גבוהה פי 2 אם הוא מגיע ממודעת קופון. אבל אם הלקוח היה מגיע לאתר האם לא היה קונה את המוצר גם ללא הקופון? התשובה היא לא. 94% מהקניות שבוצעו נבעו מחיפוש קופון. הגולשים לא ביקרו באתר הזה קודם והגיעו אליו ישירות ממודעת קופון לאחר שחיפשו קופון. המצב האפשרי בו אדם מגיע לפרטי התשלום בפאנל הרכישה ופותח לשונית לחיפוש קופון נכונה רק ב 6% מהמכירות. 

🛒 מי שקנה פעם אחת באמצעות קופון יחזור שוב! כן. הנאמנות חוזרת למותג. ויש כאן ערך נלווה לתופעת הקופונים. לאחר שקנו באתר כתוצאה מחיפוש קופון אותם צרכנים יחפשו את הקופון בצמוד לשם המותג על מנת לחזור לאתר שבו סופקה להם חוויה חסכונית וטובה. 

🛒 הנאמנות החדשה רווחית מאוד. אותם לקוחות שהתשמו בקופונים חזרו ורכשו שוב. ושוב בתוך חצי שנה. המחקר מראה כי בחצי שנה ישנו סיכוי ש 26% מהרוכשים יחזור לקריכשה שניה ו 27% יחזרו לרכישה שלישית ו 33% יחזור לרכישה רביעית! 

בשורה התחתונה הקופון המקורי ייצר 5% רווח נוסף מלקוח לעומת לקוחות אחרים. 

אז לסיכום

מודעות ממומנות שמציגות קופון מהוות זרז רציני ומניע לפעולת רכישה
המכירות שהגיעו מלקוחות שרוכשים עם קופונים היו יותר משמעותיות ממה שחשבו
בעידן השוואות לפני רכישה קופונים תורמים לנאמנות למותג ומגדילים את הסיכוי שלקוח יחפש את המותג
במהלך הזמן הלקוחות האלו ממשיכים להיות נאמנים למותג והופכים לבעלי ערך כבוה ולאורך זמן 

 

 

יש לכם כבר תכנית שיווק? נראה לכם שהגיע הזמן לגדול ולהתרחב? בואו ניפגש! השאירו את הפרטים שלכם בטופס הבא או התקשרו ישירות לטל' 050-5900069

 

 

READ MORE

השאירו תגובה

שם .
.
תגובה .