מה זה ווברומינג (Webrooming)?

מה זה ווברומינג (Webrooming)? דאדא שיווק דיגיטלי

נעים מאוד. תכירו, מונח חדש WEBROOMING הוא הכינוי לטרנד חיפוש מוצרים אונליין ולאחר מכן הגעה לחנות פיזית ורכישה במקום. במילים אחרות - למה חשוב כל כך שתהיה לכם נוכחות דיגיטלית אפילו שאתם לא מוכרים איקומרס. 

הווברומינג נראה כמו טרנד אבל אנחנו מדברים על התנהגות צרכנית די מוכרת מאז ומתמיד ובכל מה שקשור בקניות בלי קשר לאונליין. 
 
מדובר בתהליך של מחקר אחר מוצר מבוקש באינטרנט קצת לפני שניגשים לחנות לרכוש אותו. זה ההיפך מ שואורומינג (SHOWROOMING) - התופעה שמרתיחתה את המוכרים בחנויות בה הקונה מגיע לחנות מודד בוחר חושב מתייעץ ובסוף הולך לעשות את הרכישה באתר איקומרס (ומשאיר את המוכרים ללא עמלות מכירה..) 

עד כמה תופעת הווברונמינג נפוצה? 

על פי מחקרים שנערכו בארה"ב עולה כי 69% מהרוכשים סיפרו כי ערכו ווברומינג לפני הרכישה בנקודה מסוימת. המספר הזה הולך וגדל ככל שבעלי עסקים פיזים מאמצים את שיטת השיווק הרב ערוצי ומקימים לעסק שלהם נוכחות אונליין ופוגשים את הלקוחות שלהם באונליין. בנוסף לזה, מחקרים נוספים מראים שהלקוחות הצעירים מעדיפים לעשות ווברומינג! 

מי הם הלקוחות? 

מחקרים מראים כי למרות שהמלינאילס אוהבים להיות אונליין בכל רגע אפשרי, הם אלו שמעדיפים להגיע לחנויות ולרכוש את המוצרים שלהם באופן פיזי. 
כלומר הפוטנציאל לווברומינג רק התחיל ויש עוד הרבה לאן להתפתח עם התופעה הזו. 

מדוע שצרכן יתחיל בווברומינג? 

לרכישה אונליין יש המון יתרונות אבל זו לא החוויה האפשרית היחידה ויש מקרים בהם חנות פיזית מייצרת חוויה יותר טובה ללקוח מסוים. להלן כמה סיבות טובות להגיע לעשות בדיקות אונליין ולהגיע לחנות לרכישה (ווברומינג):

משלוח בתשלום

הקונים יעדיפו לחסוך היכן שניתן. עלות משלוחים יכולה להיות נטל עבור חלק מהלקוחות והרבה פעמים הופכת את ההזמנה אונליין לכזו שאינה משתלמת. לכן,לא מפתיע לגלות ש 47% סיפרו שהם לא רצו לשלם על משלוח כששאלו אותם מדוע הגיעו לקנות בחנות ולא רכשו באתר.

רצון לבחון את המוצר קרוב

רבים מהקונים בחלק מהמוצרים צריכים ממש להרגיש את המוצר בידים שלהם ולהרגיש את החוויה לפני שהם רוכשים (לפחות בפעם הראשונה). זה נכון במיוחד כשמדובר במוצרי ביגוד נעלים תכשיטים ואביזרים וגם מוצרים יקרים יותר כמו רהיטים ומוצרי טכנולוגיה. כשמדובר באיפור ומוצרי יופי חלק מהלקוחות יעדיפו אפילו להגיע לחנות ולקבל דוגמיות מוצרים לפני הרכישה. 46% מהקונים ציינו את היכולת להרגיש את המוצר כסיבה לווברומינג. 

בדיקת מלאי!

ווברומינג מאפשרת לקונה לקבל פרטים רבים ומלאחים על המוצרים ממש בקלות. זה גם מאפשר להם לבדוק אם הם במלאי לפני שהם מגיעים לחנות. זה מקצר את הזמן ומקטין את הסיכי לאכזבה. בערך 42% מהקונים אמרו שהם בודקים זמינות מלאי של מוצר כסיבה עיקרית לכניסה שלהם לאתר האונליין לפני שהם מגיעים לחנות. 

השוואת מחירים

הרבה עסקים מסכימים לתת הנחה על מוצר אם הלקוח מציג בפניהם את אותו מוצר במחיר זול יותר ממתחרה. למעשה 36% מהרוכשים אומרים שהם הולכים לחנות עם המחיר הזול ביותר שמצאו למוצר על מנת לקבל את המחיר המוזל. 

אז איך תעודדו ווברימנג לחנות שלכם? 

עכשיו כשכל הסיבות לפניכם - כדאי לעשות את הצעדים הבאים: 

הקימו חנות אונליין אם אין לכם

הציגו בחנות את המלאי, את המוצרים והקולקציות ותאפשרו ללקוחות שלכם וגם לאלו שאוהבים להגיע באופן אישי לחנות להינות ולהתרשם מהמוצרים והמחירים. 

אם יש לכם חנות

עודדו את הלקוחות לכתוב ביקורת על המוצרים, תנו להם את האופציה להזמין ולאסוף מהחנות הציעו מחירים מיוחדים לקניה בחנות ועוד. 

פעילות ברשתות חברתיות

בעוד שרבים מבעלי החנויות פעילים בפייסבוק ואינסטגרם רק מעטים משתמשים בפלטפורמות האלו באופן מיטבי. הרשתות החברתיות הן כלי מעולה להודעה ללקוחות על פריטים שהמלאי שלהם עומד להיגמר, פריטים שחזרו למלאי, זמינות ועוד. זו גם דרך מצוינת לבנות מודעות למותג ונאמנות. כ 95% מהרוכשים הצעריים אומרים שזה משפיע עליהם שמוכרים מציפים את ההצעות שלהם בפניהם. 

לסיכום 

לבעלי החנויות יש המון מה להרווחי מתופעת הווברומינג. רב הקונים ממילא עושים את זה, והתנהגות צרכנית זו תגדל ככל שעסקים יאמצו את זה. באמצעות הטמעת רק כמה המטיפים שהוצעו כאן יכול לעורר שינוי משמעותי בעסק שלכם. זה הזמן לאמץ את הווברומינג ולהפוך גולשי אונליין לתנועת רגליים  בחנויות שלכם. 

 

 

READ MORE

השאירו תגובה

שם .
.
תגובה .